Lone Wolf and Cub

4

Kılıç Ustası Kovboylara Karşı

The Warrior’s Way tam dişime göre bir film gibi görünüyor.

“Kılıç ustası Yang (Dong-Kun Jang) kanlı geçmişinden kaçmak üzere bilinmedik ülke Amerika’ya gelir. Yerleştiği kasabada, kendini yerel halkla bölgedeki bir çetenin çatışmasının ortasında bulur. Olaya birde genç ve güzel bir kadın dahil olunca Yang için mücadele yeniden başlar.”

Sngmoo Lee‘nin bu ilk yönetmenlik denemesi, kovboylarla bir kılıç ustasını karşı karşıya getirmesi sebebiyle zaten ilgimi çekti. Aşağıdaki fragmandan sonra ise mutlaka izlenmesi gereken filmler listemizde yerini aldı.

Benim bilhassa Kim Ki-duk imzalı The Coast Guard \ Hae anseon ‘dan bilip sevdiğim Dong-Kun Jang‘a filmde Kate Bosworth, Danny Huston ve Geoffrey Rush gibi güçlü bir oyuncu kadrosu eşlik ediyor.

İlgili Yazılar


Yazan: Burak

Kategoriler: Aksiyon\Dövüş, Fragman, Gelecek Program, Güney Kore Filmleri, Western

Etiketler:, , , , , , , , , ,

4 Responses to “Kılıç Ustası Kovboylara Karşı”

 1. Tarık diyor ki:

  Al işte bir tane daha! Ben nereden bilirim yoksa mümkün değil böyle filmleri…Saloon penceresinden samuray tarafından atılan tütün tüküren kowboylar. Hey yavrum heeeey…
  İzleyeceğiz mecburen. Fragmanı izlerken, koridor sahnesi bana “Oldboy” abiyi hatırlattı, iyi de oldu:)
  Kate de, şu hani gözleri başka başka renkte olan van kedisiydi değil mi? Yakışmış o da…
  Mecburen izleyeceğiz…

 2. Eray Endes diyor ki:

  Eee nerede bulucaz bu film şimdi?

 3. Burak diyor ki:

  ABD gösterim tarihi Ağustos 2009. Koreliler DVD’lerini çabuk çıkarıyorlar, Kasım sonu gibi izleyebiliyor oluruz umarım. Haaa arada BirFilm gibi bir şirket, sürpriz yapar vizyona sokarsa tadından yenmez.

 4. [...] örneğini yakın zamanda burada [...]

Yorum Yaz