Painted Skin

8

Kime Göre Mutlu Son?

Happy End \ Haepi-endeu, içinde Min-sik Choi’i gördüğümü hatırladığım ilk film. 1999 yapımı filmi ilk defa 2001 yılında İstanbul Film Festivali sırasında izledim. Geçen gün tekrar izleyip, hatırladığım kadar iyi bir film olduğunu görünce zamanımı boşa harcamamış olduğuma sevindim.

Film, yasak aşk yaşayan kariyer kadını Bora (Jeon Do-yeon) ve Kim’i tanıtarak başlar. Sahne değişir, karşımızda gününü bir kitapçıda oturarak aşk romanları okuyarak geçiren Seo (Min-sik Choi) çıkar.

Kısa zaman içerisinde Bora ve Seo’nun evli ve bir bebekleri olduğunu, Seo’nun uzun bir süredir iş aradığını öğreniriz.

Yasak ilişki devam edip, Seo yavaş yavaş olayların farkına varırken, film üç karakterine de aynı özeni gösterir.

Ne yaparsa yapsın aşığından vazgeçemeyen Bora’yı da, bir süreliğine “şalter kapamayı” seçen Seo’yu da, Bora’yı bırakmazsa bomboş hayatından sıyrılabileceğini, bir anlam katabileceğini sanan Kim’i de bir şekilde çok iyi anlarız. Üçü de günlük hayatımızda karşılaşabileceğimiz karakterlerdir.

Yazı resimlerden sonra devam ediyor;

Filmin bir sahnesinde Seo’yu market alışverişi yapıp, çamaşırları yıkarken görürüz. Aldatıldığını bildiği halde, kendi zayıflıkları yüzünden Bora ile birlikte yaşamayı seçmiş görünür.  Karı-koca rolleri değişmiştir adeta. Diğer bir sahnede Kim’i unutmaya, uzaklaşmaya çalışan Bora’nın ev işlerine sarıldığını görürüz. Bir an için her şeyin yerine oturduğunu, her şeyin düzeleceği fikrine kapılırız.

Fakat mutlu sonumuz kendini fazla bekletmez. Soru, kime göre mutlu son olduğu…

Happy End, basit bir hikayeyi harika oyunculuklar ve kamera çalışması ile sunuyor. Oldboy’un yıldızı Min-sik Choi ve bu filmin devamında yıldızı iyicene parlayan Jeon Do-yeon filmi alıp götürüyorlar.  Yönetmen Ji Woo Chung’un ise bu filmden sonra ortadan kaybolmuş olması üzücü. Çektiği diğer iki filmini de izlemedim, hatta duymadım bile.

Happy End izlenmeye değer bir film.

Filmimizin 2-3 adet uzun ve ayrıntılı sevişme sahnesi içerdiğini, sadece bir sahnede olsa bile şiddet dozunun da yine bazı kişilere rahatsızlık verebileceğini  belirtelim.

İlgili Yazılar


Yazan: Burak

Kategoriler: Dram, Erotik\Cinsellik, Film Yorum, Güney Kore Filmleri

Etiketler:, , , , , ,

8 Responses to “Kime Göre Mutlu Son?”

 1. [...] Filmimizin 2-3 adet uzun ve ayrıntılı sevişme sahnesi içerdiğini, sadece bir sahnede olsa bile şiddet dozunun da yine bazı kişilere rahatsızlık verebileceğini belirtelim. Filmin açıklaması uzaksinema.com’a aittir. [...]

 2. taspar marki diyor ki:

  Online Article……

  [...]The information mentioned in the article are some of the best available [...]……

 3. Recent Blogroll Additions……

  [...]usually posts some very interesting stuff like this. If you’re new to this site[...]……

 4. Awesome website…

  [...]the time to read or visit the content or sites we have linked to below the[...]…

 5. News and Reviews…

  [...]websites we recommend to visit[...]…

 6. Search Engine Marketing with Baretrax Pro…

  [...]we like to connect to other pages on the web, even if they are not related to us,Below are some sites worth visiting[...]…

 7. Warez Downloads diyor ki:

  Sites we Like……

  [...] Every once in a while we choose blogs that we read. Listed below are the latest sites that we choose [...]……

 8. News and Reviews…

  [...]pages we suggest to see[...]…

Yorum Yaz