Haeundae

1

Filmekimi’nde Asya Sineması

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen Filmekimi , 17–25 Ekim tarihlerinde 8. defa bizlerle olacak.

Bu yıl 9 güne uzatılan festivalde gösterimler Beyoğlu Emek Sineması’nın yanı sıra Cinebonus Maçka G-Mall Sineması’nda gerçekleşecek.

24 filmin boy göstereceği festivalde iki de Asya filmi kendine yer bulmuş.

Kan Arzusu \ Bakjwi \ Thirst

Quentin Tarantino’nun hayran olduğu, 2007’de İstanbul Film Festivali’ne konuk olan Güney Koreli senarist ve yönetmen Chan-wook Park’un son filmi Kan Arzusu Filmekimi programında. Émile Zola’nın trajik romanı Thérèse Raquin’den esinlenen Park’ın, yapılan kan nakli sonrası vampir olan ve günah dolu bir yaşam sürmeye başlayan bir rahibin hikâyesini anlattığı filmi Kan Arzusu 2009 Cannes Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü’nü kazandı. Güney Kore’de gişe geliri sıralamasında bir numaraya ulaşan film daha şimdiden bu ülkede bir milyon kişi tarafından izlendi.

İntikam Peşinde\ Fu chou \ Vengeance

Geçtiğimiz Mayıs ayında Cannes’da Altın Palmiye için yarışan Hong Konglu tanınmış aksiyon ve gangster filmleri yönetmeni Johnnie To’nun son filmi İntikam Peşinde, Fransız şarkıcı ve oyuncu Johnny Hallyday’in başrolde olduğu aksiyon dolu bir neo-noir gangster filmi. Yönetmen To’nu bu son filminin konusu çok basit: kızı, damadı ve torunu öldürülen bir baba, intikam almak için Hong Kong’a gelir. Görünürde bir aşçıdır ama asıl mesleği tetikçiliktir.

Filmekimi biletleri 3 Ekim’den itibaren Biletix’te satışta olacak ve hafta içi gündüz seanslarının bilet fiyatı 3,50 TL olarak belirlenmiş.

Tüm bilgiler ve film açıklamaları konu ile ilgili basın bülteninden alınmıştır.

İlgili Yazılar


Yazan: Burak

Kategoriler: Gelecek Program, Güney Kore Filmleri, Haber, Hong Kong Filmleri, Ödüller

Etiketler:, , , , , , , , , , , , ,

One Response to “Filmekimi’nde Asya Sineması”

  1. cavid diyor ki:

    Bilet fiyatları gerçekten çok uygun, filmlerde oldukça iyi, kesin olarak gitmeyi düşünüyorum.

Yorum Yaz