Godzilla

6

Les Formidables \ Gang-jeok (2006)

Söz konusu film, herhangi bir Fransız edebiyatçının eserinin Güney Koreliler tarafından çekilmiş beyazperde uyarlaması değil.

Nedense bu eli yüzü düzgün polisiyeye böyle bir uluslararası ismi koymayı uygun görmüşler.

Yazı görsellerden sonra devam ediyor…

les_formidables_02

Güney Kore polisiyelerinin vazgeçilmezi arıza polislerden olan Sung-woo (Park Joong-Hoon) bir gece görev yerini izinsiz terk edip ortağını yalnız bırakır.

O gece ortağı öldürülür.

Aynı saatlerde bir çete adına ufak tefek işleri halleden Su-hyun (Cheon Jeong-myeong) yine çete adına birisini bıçaklar. Olay yerinden kaçarken yakalanınca, polis cinayetinden de haksız yere sorumlu tutulur.

Çılgın bir planla hapishaneden kaçmayı başaran Su-hyun kaçarken Sung-woo‘yu da rehin almayı başarır.

les_formidables_03

Bilmediği şey ise bu karısı tarafından terk edilmiş, alkolik polisin oğlunun karaciğer nakli için ciddi miktarda paraya ihtiyacı olduğudur. Sung-woo bırakın rehine gibi kuzu kuzu oturup kurtarılmayı beklemeyi, aksine vurulup, ölüp, sigorta parası ile oğlunun ameliyatının yapılması için elinden geleni yapacaktır.

Bu iki kaybeden kısa zamanda hem gerekli parayı bulup, hem de suç örgütünü çökertmek üzere el ele verirler.

Les Formidables iyi bir hikaye, çizgi üstü oyunculuklar ve 2-3 güzel aksiyon sahnesi sunan ortalama üstü bir film. Bilhassa türü seviyorsanız izlediğinize pişman olmazsınız.

les_formidables_04

Sinir bozan şeyler yok desek yalan olur;

ne olursa olsun her şekilde polislerin elinden kaçmayı başaran Su-hyun bir süre sonra kabak tadı vermeye başlıyor. Polislerde arada sırada birisinin arkasından koşmak ya da sopa sallamak yerine silahlarını kullanmayı akıl edebilseler iyi olur. Senaryoda sebebi açıklanmayan çok sayıda eylem var.

Filmin hatalarına göz yummanıza sebep veren ise başrol oyuncuları Park Joong-Hoon ve Cheon Jeong-myeong arasındaki kimya. Belli ki karşılıklı oynamaktan zevk almışlar.

En son Haeundae‘de karşımıza çıkan Park Joong-Hoon‘u bilhassa Radio Star \ Ra-di-o seu-ta‘daki oyunuyla çok beğenmiştim. Cheon Jeong-myeong‘de bende iyi bir oyuncu izlenimi yarattı fakat filmografisinde, sonuncusu 2007 yılında çevrilmiş olmak üzere sadece 4 film var. Kendisini daha çok görmek istiyoruz.

les_formidables_05

Filme olan ilginiz dağılmaya başlarken ustalıkla çekilmiş aksiyon sahneleri araya girip sizi yeniden filme bağlıyor. Bu sahnelerde kullanılan tansiyon yükseltici müziklerin de çok hoşuma gittiğini belirtmekte fayda var.

Filmin en büyük artısı ise yönetmen Min-Ho Cho. Heyecan dozu yüksek polisiye çevirmek üzere yola çıkmış ve ne gereksiz komedi, ne gereksiz romantizm ile vakit kaybetmiş. Sunduğu iki saatlik eğlence.


Başlık Film Bilgileri
Film: Gang-jeok
Yönetmen:
Tür: Action | Crime | Drama
Süre: South Korea:118
Oyuncular: Hyeon-jin Baek, Jeong-myeong Cheon, Chang-min Choi, Myeong-su Choi, Yang Ik-Joon
Resimler: N/A
Poster: N/A
Powered by IMDB Tag

İlgili Yazılar


Yazan: Burak

Kategoriler: Aksiyon\Dövüş, Film Arşiv, Film Yorum, Fragman, Güney Kore Filmleri, Polisiye\Suç\Yakuza, Poster\Film Görüntüleri

Etiketler:, , , , , , , , ,

6 Responses to “Les Formidables \ Gang-jeok (2006)”

 1. maiunemn scaprtsi diyor ki:

  Websites you should visit…

  [...]below you’ll find the link to some sites that we think you should visit[...]……

 2. Cool sites…

  [...]we came across a cool site that you might enjoy. Take a look if you want[...]……

 3. Auto Warranty Reviews…

  [...]sites worth visiting[...]…

 4. Search Engine Marketing with Baretrax Pro…

  [...]we like to link to other websites on the web, even if they are not affiliated to us,Below are some places worth seeing[...]…

 5. Warez Downloads diyor ki:

  Blogs ou should be reading…

  [...]Here is a Great Blog You Might Find Interesting that we Encourage You[...]……

 6. Car Warranty News and Reviews…

  [...]while the sites we link to below are`nt related to ours, but are worth seeing[...]…

Yorum Yaz