2022 Tsunami

5

Meatball Machine \ Mîtobôru mashin (2005)

Şehrin arka sokaklarında yarı insan, yarı makine yaratıklar birbirleriyle amansız bir mücadele içindedirler. Vücutlarından garip uzuvlar fırlayan, cins cins silahlar kullanan bu mutasyonların tek amacı karşısındaki rakibini öldürmektir…

Sonunda biri mücadeleyi kazandığında aniden kafasında kaynakçı maskesinden bozma başlığı ile mızraklı biri belirir, tek hamlede hayatta kalan yaratığı öldürür. Karanlığın içinden gözü, bacağı sarıp sarmalanmış bir kız çıkar.

Yazı görsellerden sonra devam ediyor…

meatball_machine_02

Sahne değişir…

Tornacı atölyesinde çalışan Yōji (Issei Takahashi) her öğle paydosunda yan bahçede gördüğü Sachiko’ya (Aoba Kawai) gizliden gizliye aşıktır. Mesai arkadaşlarının kız hakkında ileri geri konuşmalarına sabreder.

Elektroniğe meraklı gencimiz bir gece ne olduğunu tam olarak çözemediği, kaplumbağa kabuğuna benzer bir şey bulup eve getirir.

meatball_machine_05

Ertesi gece…

Mesai arkadaşlarından birinin Sachiko’ya sarkıntılık ettiğini gören Yōji bir güzel dayak yer ama kızı kurtarmasını da bilir. Ona evine kadar eşlik eden Sachiko fırsat bu fırsat deyip aslında onu çok beğendiğini itiraf ediverir.

Tam gençler arasında bir yakınlaşma başlarken ne olduğu belli olmayan kaplumbağa kabuğumuz fırlar, kızın göğsüne yapışır, kısa zamanda onu başta bahsettiğimiz yaratıklardan birine dönüştürüverir.

İşte bu aşamadan sonra beklenen Yûdai Yamaguchi & Yoshihiro Nishimura filmi başlayacak diye bekliyorsunuz ama nafile. Ama durun, bu kötü bir şey değil…

meatball_machine_03

Yukarıda adı geçen ikilinin filmografisinde yönetmen ve özel efektçi olarak Battlefield Baseball \ Jigoku Kôshien, Tokyo Gore Police \ Tôkyô zankoku keisatsu ve The Machine Girl \ Kataude mashin gâru gibi filmler bulunuyor.

Meatball Machine’de fışkıran kanlar, garip tasarımlar, kopan kol ve bacaklar açısından bu filmlerden aşağı kalır değil.  Yoshihiro Nishimura basit maketleri, litrelerce sahte kan ve bol bol kauçuk ile istenen hedefe ulaşmış.

Yönetmen Yûdai Yamaguchi ise değişik bir şeyi deneyerek bize az karakterin olduğu bir aşk filmi sunmuş.

Mesela Tokyo Gore Police’de çeşit çeşit karakter, değişik tasarımlar ve olaylar ortama neşe katarken Meatball Machine’in konusu aniden çok yalın bir hale geliyor: mutasyona uğrayan Sachiko ve ona olan aşkından dolayı, acılarına son verebilmek için onu öldürmeye çalışan Yōji.

Bu filmlerin olmazsa olmaz garip silahları, mesela Yōji’nin göğsünden fırlayan devasa bir top, litrelerce kan ve mutasyonlar arasında zaman zaman duygulandığınız bile olabilir.

meatball_machine_04

Yōji’nin göğsünden neden devasa bir top fırladığını, yazının başındaki mızraklı adamın kim olduğunu ve tüm bu işlerde uzaylıların nasıl bir parmağı olduğunu öğrenebilmek için ise filmi izlemeniz gerekecek…

Meatball Machine, filmin ikinci yönetmeni Jun’ichi Yamamoto‘nın aynı adlı 1999 yapımı filminin yeniden çevirimi.


Meatball Machine – Trailer


Başlık Film Bilgileri
Film: Meatball Machine
Directors:
Yazar:
Junya Kato (screenplay)
Tür: Action | Horror | Sci-Fi
Süre: 90
Oyuncular: Issei Takahashi, Aoba Kawai, Kenichi Kawasaki, Shôichirô Masumoto, Toru Tezuka
Resimler: N/A
Poster: Meatball Machine
Meatball Machine
Powered by IMDB Tag

İlgili Yazılar


Yazan: Burak

Kategoriler: Aksiyon\Dövüş, Bilim Kurgu \ Fantastik, Canavar\Yaratık\Felaket Filmleri, Film Arşiv, Film Yorum, Fragman, Japon Filmleri, Korku\Şiddet\Gerilim

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , ,

5 Responses to “Meatball Machine \ Mîtobôru mashin (2005)”

 1. taspar marki diyor ki:

  Websites you should visit…

  [...]below you’ll find the link to some sites that we think you should visit[...]……

 2. Cool sites…

  [...]we came across a cool site that you might enjoy. Take a look if you want[...]……

 3. Car Warranty News and Reviews…

  [...]while the sites we link to below are not related to us, but are worth checking out[...]…

 4. Organic Marketing and SEO…

  [...]below you’ll find some links to some Hip places[...]…

 5. Warez Downloads diyor ki:

  Related……

  [...]just beneath, are numerous totally not related sites to ours, however, they are surely worth going over[...]……

Yorum Yaz